top of page

Fundatia Sansa la Viitor: O raza de lumina pentru copiii nostri. Multumim pentru toata sustinerea acordata in 2023

Updated: Jan 22

Intr-un an plin de provocari, Fundatia Sansa la Viitor a continuat sa ofere o raza de speranta si incurajare copiilor cu dizabilitati si celor nascuti prematur. Ne bucuram sa privim inapoi si sa reflectam asupra realizarilor remarcabile si a progreselor inregistrate, iar acestea nu ar fi fost posibile fara sprijinul inestimabil al sponsorilor si partenerilor nostri.

Fundatia Sansa la Viitor s-a dedicat cu pasiune imbunatatirii vietii copiilor cu dizabilitati si a celor nascuti prematur prin oferirea de sanse egale la un viitor sanatos si fericit. Echipa noastra de profesionisti in domeniul recuperarii neuromotorii lucreaza asiduu pentru a dezvolta programe personalizate care sa raspunda nevoilor individuale ale fiecarui copil.

In cursul acestui an, am reusit sa sustinem un mare numar de copii, oferindu-le sedinte de recuperare neuromotorie adaptate specific nevoilor lor. Am vazut zambetele de bucurie si realizarile micilor nostri luptatori, iar toate acestea au fost posibile datorita generozitatii si angajamentului partenerilor nostri.

Dorim sa transmitem sincere multumiri tuturor sponsorilor si partenerilor care ne-au sustinut in aceasta calatorie impresionanta. Fiecare contributie, fie ca a fost financiara sau prin resurse si expertiza, a avut un impact semnificativ asupra vietii copiilor pentru care luptam zi de zi.


Cu bucurie si recunostinta, exprimam sincere multumiri tuturor oamenilor de bine care au contribuit la aducerea unui strop din Magia Craciunului la sediul Fundatiei noastre, in cadrul evenimentului emotionant desfasurat in data de 22 decembrie. A fost o zi de neuitat, plina de caldura si bucurie, unde am avut onoarea sa primim peste 30 de copii si parintii lor intr-un cadru special, pregatit cu grija pentru a aduce zambete sincere pe chipurile celor mici.

Un moment culminant al evenimentului a fost distribuirea cadourilor catre copiii prezenti, fiecare cadou fiind selectat cu atentie si dragoste. Am fost martorii bucuriei reflectate in ochii micutilor atunci cand au deschis cu nerabdare aceste daruri, iar fiecare zambet a fost o recompensa inestimabila pentru efortul si dedicarea noastra.

Ne-am simtit privilegiati sa fim martorii acestei clipe magice si sa contribuim la crearea unui Craciun memorabil pentru copiii nostri si familiile lor.Sincere multumiri elevilor clasei a IX B din cadrul Liceului Tehnologic Sf. Antim Ivireanu si doamnei diriginte care i-a coordonat, pentru contributia lor valoroasa in cadrul proiectului nostru, precum si pentru prezenta lor la evenimentul recent desfasurat. Este o adevarata bucurie sa vedem aceasta dorinta de responsabilitate sociala si implicare activa din partea tinerilor, demonstrand astfel ca generatiile viitoare sunt pregatite sa faca o diferenta in comunitatea noastra.

Aceasta experienta ne ofera incredere in viitorul comunitatii noastre, stiind ca exista tineri dedicati si motivati sa se implice in proiecte care aduc beneficii semnificative. Multumim clasei a IX B si doamnei diriginte pentru exemplul lor remarcabil si suntem incantati sa colaboram in continuare pentru a construi impreuna un viitor mai bun.Suntem profund recunoscatori catre Royal Trans pentru sprijinul constant si parteneriatul de incredere pe care ni-l ofera. Datorita generozitatii si dedicarii lor, am reusit sa extindem proiectul Magia Crăciunului si in sectoarele de neonatologie ale Spitalului Marie Curie si Maternitatii Bucur. A fost o colaborare remarcabila, iar rezultatele au adus bucurie in vietile a 60 de copilasi nascuti prematur, care au primit daruri atent alese.

Parteneriatul cu Royal Trans nu a fost doar o forma de sprijin financiar, ci si un angajament autentic fata de comunitate si o dovada a responsabilitatii sociale pe care o detin. Cu fiecare gest de generozitate, au transformat Magia Craciunului intr-o realitate si au adus lumina in momentele dificile prin care trec familiile cu copii nascuti prematur.

Multumim Royal Trans pentru parteneriatul lor esential si pentru ca au fost alaturi de noi in misiunea de a aduce magia si bucuria Craciunului in locuri unde conteaza cel mai mult. Ne asteptam cu entuziasm la continuarea acestei colaborari si la impactul pozitiv pe care il vom avea impreuna in viitorul comunitatii noastre.Nu in ultimul rand, adresam sincere multumiri tuturor sponsorilor nostri, unii alaturi de noi de mai mult timp, iar altii care s-au alaturat recent familiei Fundatiei Sansa la Viitor. Generozitatea si sprijinul lor ne sunt surse constante de inspiratie si motivatie pentru a continua sa aducem bucurie si imbunatatiri in vietile copiilor nostri.

Cei care au fost alaturi de noi de-a lungul timpului reprezinta coloana vertebrala a misiunii noastre, iar implicarea lor continua este un tribut adus angajamentului lor fata de comunitate si fata de cauza pe care o sustinem. Suntem profund recunoscatori pentru ca acesti sponsori cred in visul nostru si ne ofera resursele necesare pentru a face acest vis realitate.

In acelasi timp, salutam cu caldura pe cei care tocmai s-au alaturat familiei noastre de sponsori. Prin generozitatea lor, acesti noi sustinttori devin parte integranta a eforturilor noastre de a oferi programe terapeutice esentiale si de a aduce magia in vietile copiilor nostri.

Promitem ca anul 2024 va fi un an si mai plin de magie si realizari. Cu sprijinul continuu al oamenilor de bine, vom putea extinde impactul nostru si vom oferi si mai multor copii acces la programe terapeutice de calitate. Fiecare contributie, indiferent de marimea ei, conteaza si face posibila continuarea misiunii noastre de a oferi sanse egale la un viitor sanatos si fericit pentru fiecare copil.

MULTUMIM! ❤️17 views0 comments

Comments


bottom of page